Wielki Tydzień


20.03.2016

Ostatnia niedziela Wielkiego Postu jest nazywana Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona okres Wielkiego Tygodnia – czasu bezpośrednio poprzedzającego Święte Triduum Paschalne – święta wielkanocne. Wielki Post kończy się w Wielki Czwartek przed sprawowaną wieczorem Mszą Wieczerzy Pańskiej. W tym okresie używa się w liturgii szat koloru fioletowego.

Święte Triduum Paschalne – to święte „Trzy dni”. To dni, w których dokonało się nasze zbawienie. Wspominamy wtedy i przeżywamy na nowo mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Jego obchody zaczynają się wieczorem w Wielki Czwartek i trwają poprzez Wielki Piątek i Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, a kończą się Mszą św. zmartwychwstania.

PAMIĘTAJ:

TY Jesteś ukochanym i wybranym Dzieckiem Maryi –zechciej spędzić ten święty czas przy Jezusie wraz z Maryją, jak Ona modląc się, cierpiąc, czuwając… z wiarą. 

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej. Wspominamy Ostatnią Wieczerzę Pana Jezusa z Apostołami, jest to również pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

K03

Na pewno stać Cię na to byś mógł poświęcić swój czas na MODLITWĘ – weź udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,00

po Liturgii czuwanie z Jezusem pojmanym i uwięzionym w Ciemnicy

Wielki Piątek – męka i śmierć Pana Jezusa

Dziękujemy Jezusowi za śmierć i za krzyż,  na którym dokonało się nasze zbawienie.

05

Wstań wcześnie rano i poproś rodziców by poszli z Tobą na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Ofiaruj ten czas i wysiłek Jezusowi – pamiętaj On więcej zrobił dla Ciebie niż TY – ofiaruj Mu tylko to. Pamiętaj godz. 5 00 rano.

01

Potem jak dasz radę przyjdź do Kościoła na Liturgię Wielkiego Piątku godz. 1800 po niej Adoracja Jezusa w Grobie

K01

03

Wielka Sobota – czuwanie przy Grobie Pana Jezusa

W ciągu dnia przychodzimy do kościoła, by poświęcić pokarmy. W ten sposób wyrażamy Bogu wdzięczność za wszystko, co mamy. Szczególnie za to, że podtrzymuje nasze życie, dając nam codziennie pożywienie. Gdy będziesz w kościele poświęć Jezusowi trochę czasu – adoruj Go w Najświętszym Sakramencie przy Grobie Pańskim.

                    Pamiętaj nie może Ciebie tam zabraknąć.

 Dodatkowo pomóż Rodzicom w przygotowaniach do świąt, powiedz dobre słowo, podaruj swój uśmiech … możesz więcej tylko pomyśl!

To będzie Twój czas ofiarowany dla JEZUSA.

Wigilia Paschalna – Zmartwychwstanie Pańskie

Godz. 2000   Liturgia poświęcenie ognia i wody. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i Procesja Rezurekcyjna.

K02

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: