Bo WMM to ma być coś więcej niż śpiew i gra…


Spotykamy się co tydzień w sobotę, śpiewamy i gramy na Mszach Świętych, pracujemy „po godzinach” nad świątecznymi ozdobami, żeby zarobić na wincentyńskie wakacje. W domach, dzieci ćwiczą pieśni i psalmy, a muzycy opracowują akordy i nuty. Wszystko to piękne, ważne i dobre bo stanowi część służby jaką WMM prowadzi w naszej parafii. Ale co zrobić aby to dzieło było dziełem Boga, żeby przetrwało i dawało owoce w życiu osobistym?

Odpowiedzi udzielają pierwsi chrześcijanie z Chrystusem na czele. Bez formacji osobistej i wspólnotowej nie będziemy budować na skale jaką jest Jezus. Dlatego tak ważne jest osobiste spotkanie z Żywym Bogiem oraz rekolekcje wspólnotowe które uczą przeżywania wiary wspólnie z innymi. Nie tylko w oparciu o wzajemne sympatie i przyjaźnie ale przede wszystkim w oparciu o żywą więź z Jezusem, który czyni nas braćmi i siostrami w wierze…który czyni nas jednym w Nim.

Dlatego dzieci, młodzież i dorośli z WMM wzięli udział w Dniu Skupienia, który odbył się 19 listopada br. w Domu Parafialnym. Jak było? Było wspaniale! Dzieci bardzo cieszyły się z obecności Proboszcza ks. Grzegorza Zbączyniaka, który poprowadził katechezę. Po uważnym wysłuchaniu przyszła pora na zajęcia praktyczne w grupach. Dzieci, podzielone na podgrupy, wraz z animatorami miały za zadanie przedstawić w formie plakatu oraz scenki rodzajowej (pantonimy), w jaki sposób można ewangelizować będąc w: domu, szkole zakładzie pracy, na podwórku i na misjach. Dzieci były ochotne do pracy, przyjemnie było widzieć ich zaangażowanie. Po części praktyczno-teoretycznej nastąpiła kulminacja całego dnia, a konkretnie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza Św. w kaplicy u Sióstr. Ksiądz Proboszcz podczas Adoracji nauczył dzieci modlitwy otwartych dłoni. Całość przebiegała w atmosferze skupienia i głębokich przeżyć duchowych, co było widać po spontanicznych reakcjach dzieci gromadzących się wokół Najświętszego Sakramentu. Z radością można było także zobaczyć przybywających rodziców, którzy zapragnęli razem, ze swoimi dziećmi uczestniczyć w Eucharystii. I tak, napełnieni Bożą Mocą, z Jezusem w sercu, rozeszliśmy się do domów by wprowadzać w życie to co zaczerpnęliśmy podczas tego dnia.

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przebieg Pierwszego Kórnickiego Dnia Skupienia WMM.

Jesteśmy Jednym Ciałem w Chrystusie!!! AMEN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: